مجله کوروش /  اخبار

۱۳۹۶/۰۲/۳۱

قدر دانی معاون رئیس جمهور از اشتغال زایی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش

به گزارش روابط عمومی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، پانصد و نودمین شعبه فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در گلسار رشت با حضور محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه آغاز به کار کرد.  

دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور در بازدید از پانصد و نودمین شعبه فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، ارائه کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب در شرایط رقابتی سالم را که موجب کاهش هزینه خانوار و رونق اقتصادی می گردد، در راستای خدمت رسانی بی واسطه به مردم اقدامی مطلوب ارزیابی کرد و در ادامه از ایجاد اشتغال زایی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در سراسر کشور قدردانی نمود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به سهم ناچیز فروشگاه های زنجیره ای در نظام توزیع کشور بر ضرورت ایجاد و توسعه فروشگاه های زنجیره ای در راستای رونق اقتصادی، عدالت اجتماعی، رفاه عمومی، حمایت از تولیدات داخلی و افزایش سهم اشغال زایی تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور در عین حال، حمایت دولت از ایجاد و گسترش فروشگاه زنجیره ای کشور به منظور چابک سازی و بهره وری نظام توزیع کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: توسعه فروشگاه های زنجیره ای در راستای افزایش رقابت و به منظور ارائه کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب به مردم نتایج مثبتی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

دکتر رضا رسولی عضو شورای شهر رشت و مهندس خانزاده معاونت بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در بازدید از فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، حمایت خود را از این مجموعه جهت خدمت رسانی بهتر به همشهریان عزیز اعلام داشتند.

رضا بخشی زاده مدیر فروشگاه های افق کوروش استان گیلان نیز در مراسم افتتاحیه ی پانصد و نودمین شعبه فروشگاه زنجیره ای افق کوروش تصریح کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی  استفاده از کالاهای با کیفیت داخلی یکی از اهداف اصلی این شرکت می باشد که طی هماهنگی با سازمان صنعت، معدن و تجارت این امکان فراهم شد که با بهینه سازی زنجیره تامین کالا و کاهش هزینه توزیع و افزایش بهره وری ، محصولات خود را با تخفیفات همیشگی و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

ارسال نظر

ارسال

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

تحقق اقتصاد مقاومتی در فروشگاههای زنجیره ای

۱۳۹۵/۱۰/۲۰

اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است همچنین برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید گردد. اقتصاد مقاومتي يعني تشخيص حوزه هاي فشار یا درشرایط کنونی تحریم و متعاقبا تلاش براي کنترل و بي اثر کردن و در شرايط آرماني تبديل چنين فشارهايي به فرصت ، که قطعا باور و مشارکت همگاني و اعمال مديريت هاي عقلايي و مدبرانه پيش شرط و الزام چنين موضوعي است. اقتصاد مقاومتي کاهش وابستگي ها و تاکيد روي مزيت هاي توليد داخل و تلاش براي خوداتکايي است..

تند گردش در حد نیاز خانوار

۱۳۹۵/۱۰/۲۰

فروشگاه های زنجیره ای به دلیل شفافیت بیشتر در فرآیند تامین و توزیع و فروش کالا، از نظارت دقیق تر و جدی تری از طرف سازمان های نظارتی نظیر وزارت بهداشت، سازمان استاندارد و ... برخوردارند و مردم می توانند با اطمینان بیشتری از تضمین کیفیت کالاها، خرید کنند. این کنترل کیفیت از طریق ساز و کار داخلی شرکت های فروشگاه های زنجیره ای نیز تقویت و اجرا می شود.

زعفران

۱۳۹۶/۰۵/۱۲

زعفران ارزشمندترین رستنی کائنات ، کلاله شیپوری شکل خشک شده مادگی گل Crocus Sativus Linneous است وگونه هاي مختلف اين گیاه را در دنيا بيش از 80 گونه تخمين زده اند كه تعدادي از آنها به عنوان زينتي پرورش مي يابند. اين گياهان در اروپا، نواحي مديترانه تا آسياي مركزي و پاكستان غربي پراكنده اند. که عمده محصول آن در ایران و در خراسان بعمل مي آيد. گل هاي زيبا بنفش رنگ زعفران هر سال يک بار در فصل پائيز شکفته مي شوند. اين گل افسانه اي که از دل خاک سر برمي آورد حاوي کلاله هاي ارغواني است که با دستهاي زحمتکش کشاورزان از گل جدا گشته و خشک مي شوند تا سفره هاي ما را رنگين و معطر نمايد.

روند رو به رشد فروشگاه های زنجیره ای

۱۳۹۶/۰۵/۱۴

بعد از تاسیس اولین فروشگاه های زنجیره ای و با توجه به استقبال مردم، به تدریج فروشگاه های زنجیره ای دیگری نیز شروع به کار کردند در حقیقت فروشگاه های زنجيره ای از چندين فروشگاه خرده فروشي تحت مالكيت مشترك و متمركز تشكيل مي شود. وظايف و كاركردهاي عمده فروشگاههای زنجيره اي ( بازرگانی ، تبليغات ، اجاره و...) توسط يك واحد فرماندهي مركزي يا يك مديريت مركزي كنترل مي شوند.